ABC Ställningar Stockholm

ABC Stockholm är ett modernt entreprenörsföretag vars affärsidé är att erbjuda branschens bästa service vad gäller byggnadsställningar och väderskydd. En ABC beställare ska uppleva en konkurrensfördel genom att använda oss som sin ställnings- och vädertaksleverantör.

Ni som kund kan vara trygg med ABC Ställningar som er leverantör. Vi är ett STIB-certifierat företag vilket innebär att vår erfarenhet och kompetens är dokumenterad.

ABC Ställningar erbjuder er rätt ställning! Mixen på vårt material gör att vi kan erbjuda rätt ställning för ert specifika ändamål. Vårt mål är att vara det självklara valet när ni ska anlita ett ställningsföretag i Stockholm.

En ABC beställare får en bättre totalekonomi på sitt projekt då ABCs styr- och logistiksystem borgar för en mycket hög leveranssäkerhet. Enkelt sagt: Rätt Ställning i Rätt Tid!

– Under varumärket ABC Bygghissar hyr vi ut bygghissar och intagsbryggor
– Under varumärket ABC Rentals levererar vi byggutrustning såsom byggbodar, toaletter, byggmaskiner mm

Kontaktuppgifter:

Tel växel: 08-509 075 10

Post och besöksadress
ABC Ställningar Stockholm
Silovägen 18
136 50 Jordbro

Faktureringsadress
ABC Ställningsmontage AB
FE 501
751 75 Uppsala
Faktura med e-post till: efakt.abc@devo.se

 

Kontaktpersoner:

Jan Eriksson

Jan Eriksson

Entreprenadchef

08-509 075 12
jan@abcstallningar.se

Niclas Landeskog

Affärsutvecklare/Säljansvarig

08-509 075 16
niclas.landeskog@abcstallningar.se
Tommy Willbeck

Tommy Willbeck

Logistikansvarig / Inköp

08-509 075 25
tommyw@abcstallningar.se
Lars Engelin

Lars Engelin

Sälj/Projektledare

08-509 075 17
lars.engelin@abcstallningar.se

Felix Andersson

Sälj/Projektledare

08-509 075 13
felix.andersson@abcstallningar.se
Mikael Saksing Stockholm

Mikael Saksing

Sälj/Projektledare

08-509 075 27
mikael.saksing@abcstallningar.se
Kristoffer Lindberg Stockholm

Kristoffer Lindberg

Sälj/Projektledare

08-509 075 14
kristoffer.lindberg@abcstallningar.se
Tomas Ericsson

Tomas Ericsson

Sälj/Projektledare

08-509 075 22
tomas.ericsson@abcstallningar.se

ABC Stockholm – Väderskydd på Fabrikörsvägen i Nacka

Oscar Properties bygger om konstorsfastighet till lägenheter. Vi bygger väderskydd och ställning. Ladda ner faktablad>>  

Läs mer »

Ställning

Ställning för fasadmålning runt villa i Älvsjö.

Läs mer »

Vattentornet Tallkrogen

6 st trapptorn och en materialhiss gjorde att jobbet kunde utföras säkert.

Läs mer »

Jeanette ny enhetschef på ABC Ställningar Stockholm

Jeanette Hedman tillträder som ny enhetschef för ABC ställningar Stockholm. Hon blir ansvarig för att driva företagets fortsatta satsning och utveckling framöver. ABC Ställningar tillsätter… Läs mer »

Läs mer »