ABC Ställningar Stockholm

ABC Stockholm är ett modernt entreprenörsföretag vars affärsidé är att erbjuda branschens bästa service vad gäller byggnadsställningar och väderskydd. En ABC beställare ska uppleva en konkurrensfördel genom att använda oss som sin ställnings- och vädertaksleverantör.

Ni som kund kan vara trygg med ABC Ställningar som er leverantör. Vi är ett STIB-certifierat företag vilket innebär att vår erfarenhet och kompetens är dokumenterad.

ABC Ställningar erbjuder er rätt ställning! Mixen på vårt material gör att vi kan erbjuda rätt ställning för ert specifika ändamål. Vårt mål är att vara det självklara valet när ni ska anlita ett ställningsföretag i Stockholm.

En ABC beställare får en bättre totalekonomi på sitt projekt då ABCs styr- och logistiksystem borgar för en mycket hög leveranssäkerhet. Enkelt sagt: Rätt Ställning i Rätt Tid!

– Under varumärket ABC Bygghissar hyr vi ut bygghissar och intagsbryggor
– Under varumärket ABC Rentals levererar vi byggutrustning såsom byggbodar, toaletter, byggmaskiner mm

Kontaktuppgifter:

Tel växel: 08-509 075 10

Post och besöksadress
ABC Ställningar Stockholm
Silovägen 18
136 50 Jordbro

Faktureringsadress
ABC Ställningsmontage AB
FE 501
751 75 Uppsala
Faktura med e-post till: efakt.abc@devo.se

 

Kontaktpersoner:

Jan Eriksson

Jan Eriksson

Entreprenadchef

08-509 075 12
jan@abcstallningar.se

Niclas Landeskog

Affärsutvecklare/Säljansvarig

08-509 075 16
niclas.landeskog@abcstallningar.se
Tommy Willbeck

Tommy Willbeck

Logistikansvarig / Inköp

08-509 075 25
tommyw@abcstallningar.se
Lars Engelin

Lars Engelin

Produktionskoordinator

08-509 075 17
lars.engelin@abcstallningar.se

Felix Andersson

Sälj/Projektledare

08-509 075 13
felix.andersson@abcstallningar.se
Mikael Saksing Stockholm

Mikael Saksing

Sälj/Projektledare

08-509 075 27
mikael.saksing@abcstallningar.se
Kristoffer Lindberg Stockholm

Kristoffer Lindberg

Sälj/Projektledare

08-509 075 14
kristoffer.lindberg@abcstallningar.se

ABC Ställningar söker säljare/projektledare i Stockholm!

ABC Ställningar är ett av Sveriges största byggnadsställningsbolag vilket innebär att vi jobbar med ett flertal av de största byggentreprenörerna i branschen. ABC Ställningar har… Läs mer »

Läs mer »

ABC Stockholm bygger åt Peab

I Haninge, södra Stockholm, bygger PEAB 115 nya lägenheter i det gamla kommunhuset. ABC Ställningar i Stockholm har nu i första skedet levererat intagsbryggor, lastbryggor,… Läs mer »

Läs mer »

Stockholms högsta bygghiss

ABC Bygghissar har byggt en av Stockholms högsta bygghissar. Den slutar på 135 meter och servar byggarbetarna på Norra tornen i Vasastan i Stockholm. Norra… Läs mer »

Läs mer »

Ställning

Ställning för fasadmålning runt villa i Älvsjö.

Läs mer »