ABC Ställningar

ABC Ställningar Stockholm

ABC Stockholm är ett modernt entreprenörsföretag vars affärsidé är att erbjuda branschens bästa service vad gäller byggnadsställningar och väderskydd. En ABC beställare ska uppleva en konkurrensfördel genom att använda oss som sin ställnings- och vädertaksleverantör.

Ni som kund kan vara trygg med ABC Ställningar som er leverantör. Vi är ett STIB-certifierat företag vilket innebär att vår erfarenhet och kompetens är dokumenterad.

ABC Ställningar erbjuder er rätt ställning! Mixen på vårt material gör att vi kan erbjuda rätt ställning för ert specifika ändamål. Vårt mål är att vara det självklara valet när ni ska anlita ett ställningsföretag i Stockholm.

En ABC beställare får en bättre totalekonomi på sitt projekt då ABCs styr- och logistiksystem borgar för en mycket hög leveranssäkerhet. Enkelt sagt: Rätt Ställning i Rätt Tid!

– Under varumärket ABC Bygghissar hyr vi ut bygghissar och intagsbryggor
– Under varumärket ABC Rentals levererar vi byggutrustning såsom byggbodar, toaletter, byggmaskiner mm
– Under varumärket ABC Återvinning levererar vi sophantering och vi sorterar byggavfallet till rätt fraktion

Kontaktuppgifter:

Växel: 08-509 075 10

Besöksadress: Besöksadress: Faktureringsadress: Postadress
Västra Rydsvägen 107
196 02 Kungsängen
Silovägen 18
136 50 Jordbro
FE 501
751 75 Uppsala
Hörneborgsvägen 14
892 50 Domsjö

Kontaktpersoner:

Björn Profilbild

Björn Bjelkenstedt

Ägare/VD

08-509 075 15
bjorn@abcstallningar.se
Ej namngivet 2

Daniel Dennerby Malm

Ekonomichef

08-509 075 21
daniel.d.malm@abcstallningar.se
Profilbild Karin

Karin Ullberg

Ekonomi

08-509 075 11
karin@abcstallningar.se
Profilbild Jessica

Jessica Bjelkenstedt

Administration, Franchise

08-509 075 28
jessica@abcstallningar.se
Profilbild Tommy

Tommy Öhman

Sälj/Projektledare

08-509 075 19
tommy@abcstallningar.se
kenneth-mansson

Kenneth Månsson

Sälj/Projektledare

070-775 88 96
kennethm@abcstallningar.se
bild 4

Jan Eriksson

Sälj/Projektledare

08-509 075 12
jan@abcstallningar.se
Claes Andersson

Claes Andersson

Sälj/Projektledare

08-509 075 14
claes@abcstallningar.se
Niclas Landeskog

Niclas Landeskog

Sälj/Projektledare

08-509 075 22
niclas.landeskog@abcstallningar.se
Lars Engelin

Lars Engelin

Produktionskoordinator

08-509 075 17
lars.engelin@abcstallningar.se
Tommy Willbeck

Tommy Willbeck

Logistikansvarig

08-509 075 25
tommyw@abcstallningar.se

Ställning

Ställning för fasadmålning runt villa i Älvsjö.

Läs mer »

Vattentornet Tallkrogen

6 st trapptorn och en materialhiss gjorde att jobbet kunde utföras säkert.

Läs mer »

Tomtebodavägen Breddning av E4:an


Vi bygger ställning som skall användas vid formning och gjutning av bropelare samt balk.

Läs mer »

Skokloster 2013-2014

Vi på ABC bygger väderskyddstak över delar av Skokloster för att hantverkarna ska kunna restaurera taket på denna vackra byggnad.

Läs mer »